Bemutatkozás

Szeretettel köszöntjük Önöket az Albertfalvi Don Bosco Általános Iskola és Óvoda honlapján!

Oldalunk kialakítása során arra törekedtünk, hogy Önök lehető legteljesebben és legpontosabban tájékozódhassanak.

Nevelési elveinkben az intézmény névadójának életszemléletét igyekszünk követni, a „megelőző módszer” néven elhíresült nevelési módszerrel törekszünk arra, hogy a ránk bízott gyermekek lelkükben, szellemükben és testükben egészséges felnőtté váljanak:

„Legyetek a gyermekekkel, előzzétek meg a bűnt ésszel, hittel és szeretettel. Legyetek szentek, és szentek nevelői. Vegyék észre a gyermekeink, hogy szeretjük őket!"
Bosco ezt vallotta: „Szentnek lenni könnyű, csak a kötelességünket kell mindig, maradéktalanul teljesíteni!”

Ezen megelőző módszer első generációjának tagja volt a fiatal Savio Domonkos is, akiről alapítványunk kapta a nevét.

Don Bosco életútját, munkásságát példaként emelve törekszünk mi is arra, hogy a gyermekek, akiket Önök, szülők a gondjainkra bíznak, mind érzelmileg, mind erkölcsileg, mind szellemileg és testileg, valamint természetesen hitükben erős és biztos felnőtté válhassanak.

Az Önök bizalma megtisztelő, a gyermekek sorsa számunkra fontos, ezért tantestületünk minden tagja emberségének legjavát nyújtva gondozza a felnövekvő generációk ifjú képviselőit.
Reméljük, hogy az itt leírtak és a honlapon elhelyezett menüpontokban található további információk kellő tájékoztatást nyújtanak.

2014/2015 tanév
Szeretettel mutatjuk be munkatársainkat, akik felelősségtudattal és odaadással gondozzák a ránk bízott gyermekeket:

Intézményvezető: Sédyné Esztergár Klára

Felsős igazgatóhelyettes: Aradi László

Alsós igazgatóhelyettes: Gerséné Márkus Mária

A pedagógusok száma: 40.

Végzettségük: 23 tanító, 11 általános iskolai tanár, 6 középiskolai tanár, 2 fő szakvizsgával rendelkezik.

Iskolai osztályok száma: 20.

Osztályfőnökök:

Pártos Zoltán 8.a

Nagy Orsolya 8.b

Napközis nevelők:

Debreiné Tóth Annamária 1.a (két tanítós osztály)

Varga Mónika 1.b (két tanítós osztály)

Némethné Soós Andrienne 1.c (két tanítós osztály)

Plotné Tamás Gabriella 2.a (két tanítós osztály)

Gánicz Zita 2.b (két tanítós osztály)

Bidló Zsuzsa 2.c (két tanítós osztály)

Noszály Tiborné (Éva néni) 4. csoport (3.a és 3.c)

Heissler Donáth Andrásné (Ági néni) (3.b és 3.c)

Zimányiné Sovány Tímea (4.a és 4.c)

Ludmány Anna (4.b és 4.c)

Léhártné Horváth Ágota (1-4.o. összevont csoport)

Jeneyné Soós Ildikó 11. csoport (5-6-7.o.)

Térítési díjak

Étkezési díjak:
reggeli 200 Ft, ebéd 430 Ft, uzsonna 120 Ft/nap

Szakköreink, korrepetálásaink lefedik oktatásunk teljes spektrumát:

- képzőművész szakkör,

- rocky,

- modern tánc

Szabadidős tevékenységeink:

- első osztályban: népitánc-tanfolyam, korcsolya a Műjégpályán (a gyermekeket különbusz szállítja)

- 2-4 osztályokban néptánc ill. sporttánc-tanfolyam, úszástanfolyam a Kondorosi- uszodában,

- 6. évfolyamon erdei iskola,

- 1-4. évfolyamon focisuli,

- felsőben tanár-diák foci és kosár oktatás,

- délutánonként a Weiner Leó Zeneiskola kihelyezett osztályaiban zongora-, hegedű-, cselló, szolfézs-, valamint énekes iskolai oktatás folyik,

- nyári-és téli táboraink 12-14 helyszínen zajlanak, melyekhez alapítványi segítség igényelhető. Ezeken tanulóink 90 %-a vesz részt.

Az iskolánkban működő musical csoportról az Újbuda tv készített rövid bemutató riportot:

A táncművészeti csoport bemutatója a televízióban:

A rockysok bemutatója a televízióban:

Eseménynaptárunk

Iskolánk hamarosan csatlakozik a Szegedi Tudományegyetem Oktatáselméleti Kutatócsoportjának mérési projektjéhez, melyben modern eszközöket fejlesztenek ki a gyermekek tudásának mérésére. Részletesebben itt olvashat róla.

2880 óra Karitász Önkéntes Program Budapest legnépesebb kerületében elnevezésű TÁMOP pályázat partnereként helyet biztosítunk önkénteseknek. Részletek a projektről itt olvasható.

Intézményi dokumentumok itt olvashatók.

Az intézmény összes dolgozóját itt tekintheti meg.