Történetünk

2007-ben pár lelkes albertfalvi fiatal ellátogatott az Óbudai Szalézi Oratóriumba és úgy gondolták, jó lenne egy ilyen fiatal közösséget kialakítani Albertfalván is. Rövid időn belül meg is alapult az albertfalvi animátor-közösség. Hetente péntekenként oratóriumot szerveztünk a Don Bosco iskolában, ahol játékokkal, focival, kézműves foglalkozással vártuk a gyerekeket. A délután közös imával, énekléssel és egy vidám előadással kezdődött, és utána indult a kötetlen játék. Azelőtt is volt oratórium, a már elhunyt Labundy Gábor (szalézi munkatárs) focizott a gyerekekkel, illetve ugyancsak kézműves foglalkozásra volt lehetőség, és egy kis zsíros kenyérrel vendégelték meg az ifjúságot a szalézi munkatársak. A kezdeti animátor csapatból néhány név, akik aktívan részt vettek az oratóriumokon: Kiss Kinga, Wappler Kati és Anna, Varga Zsófi, Pongor Soma, Fejes Csaba és Miki, Bató Laci. Év közben egy-két kirándulást is szerveztünk, illetve karácsonyi gyerekvigyázó és farsangi mulatság színesítette az éves programot.

2008-ban - történetünk folyamán először - mi animátorok vállaltuk el a Csillagtábor megszervezését, amit addig Mónika néni és néhány szalézi munkatárs szervezett. Ekkor nagyjából 25 résztvevője volt a programnak. Azóta minden évben augusztus utolsó hetében az animátorok szervezik a Csillagtábort, melynek legutóbb közel 100 résztvevője volt. Minden évben van valamilyen kerettörténete a tábornak. 2008-ban olimpiás, majd indiános, európai országos, népmesés, lovagos, feltalálásos kerete volt, legutóbb pedig a korai, ókori népek voltak. A témához kapcsolódóan mindig van egy kulcsfigura, akin keresztül a gyerekek megismerhetik az adott témát, ilyen volt Pista bácsi, Lajos lovag, dr. W vagy Lacisztotelész. Pár éve újraindultak az oratóriumok is az iskola életében, melyet évközben minden első pénteken tartunk a Don Boscoban. Találkozhatsz velünk az Oratóriumokon, a Vidámság Napján, Csillagtáborban és különböző plébániai és iskolai programokon.

Ismersz minket? Ha nem, itt az ideje, hogy megismerj;)

Oratórium

Az oratóriumok időpontjai az eseménynaptárban találhatók, általában minden hónap második péntekén.

A nyári csillagtábor

Augusztus utolsó hetében tartjuk a szokásos nyári táborunkat. A részletekről később olvashatnak.

alfanimators@gmail.com